S6B-PH-SM4-TB (LF)(SN) JST
Symbol Micros:
Z S6B-PH-SM4-TB
Case : Rys.S6B-PH-SM4-TB
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 6 POS 2mm Solder RA Side Entry SMD T/R
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Spatial orientation: | Horizontal |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 100V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 2A |
Manufacturer:: Japan Science and Technology
Manufacturer part number: S6B-PH-SM4-TB (LF)(SN)
Case style: Rys.S6B-PH-SM4-TB
External warehouse:
61000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1793 |
| Number of pins: | 6 |
| Spatial orientation: | Horizontal |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 100V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 2A |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 1,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols