JVT1288HNO-05 JVT Cable connector
Symbol Micros:
Z SHLP-05V-S-B
Case : Rys.SHLP-05V-S-B
plug; female; 5 pin; 3A; 250V; pitch: 1.0mm; materiał: Nylon 66; UL 94V-0; temp. pracy: -25°C~+85°C; eqiv. JST SHLP-05V-S-B
Parameters
| Number of pins: | 5 |
| Spatial orientation: | Straight |
| Connector: | Plug |
| Current: | 1A |
| Mounting: | Cables |
| Operating voltage: | 50V |
| Manufacturer: | JVT |
| Number of pins: | 5 |
| Spatial orientation: | Straight |
| Connector: | Plug |
| Current: | 1A |
| Mounting: | Cables |
| Operating voltage: | 50V |
| Manufacturer: | JVT |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 1,0mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols