Connector SMKDS 2,5/ 6-5,08 PA 1-3,5,6 / 1020901 PHOENIX CONTACT
Symbol Micros:
Z SMKDS 2.5/ 6-5.08 PA 1-3.5.6
Case : Rys.SMKDS 2.5/ 6-5.08 PA 1-3.5.6
PCB Terminal Block, Pitch 5.08 mm, Number of Positions 6,Color Green
Parameters
| Height [m]: | 19,4mm |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Colour: | Green |
| Screw type: | Slotted head screw |
Manufacturer:: PHOENIX
Manufacturer part number: SMKDS 2.5/ 6-5.08 PA 1-3.5.6
Case style: Rys.SMKDS 2.5/ 6-5.08 PA 1-3.5.6
External warehouse:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,1614 |
| Height [m]: | 19,4mm |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Colour: | Green |
| Screw type: | Slotted head screw |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols