SP1110/P2-N WEIPU Industrial connector
Symbol Micros:
Z SP1110/P2
Case : Rys.Z SP1110/P2II
Male connector, circular, 2pin, cable diameter 4-6.5mm screwed, for cable, IP68, 180V, 5A, mate with SP1111/1112; internal thread;
Parameters
| Series: | SP11 |
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 5A |
| Operating voltage: | 180V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Mounting: | Soldering |
| Connector: | Plug |
Manufacturer:: WEIPU CONNECTOR
Manufacturer part number: SP1110/P2-N RoHS
Case style: Rys.Z SP1110/P2I
In stock:
30 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,8637 | 2,4748 | 2,2462 | 2,1000 | 2,0458 |
| Series: | SP11 |
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 5A |
| Operating voltage: | 180V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Mounting: | Soldering |
| Connector: | Plug |
| IP rating: | IP68 |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols