SP1110/P5I-N(R) WEIPU Industrial connector
Symbol Micros:
Z SP1110/P5
Case : Rys.Z SP1110/P5I
Male connector; circular; 5pin; cable diameter 3-4mm screwed, for cable, IP68, 125V, 3A, mate with SP1111/1112; internal thread;
Parameters
| Series: | SP11 |
| Number of pins: | 5 |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 125V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Mounting: | Soldering |
| Connector: | Plug |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-30
Quantity of pcs.: 100
| Series: | SP11 |
| Number of pins: | 5 |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 125V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Mounting: | Soldering |
| Connector: | Plug |
| IP rating: | IP68 |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols