SP1311C/S2I-N WEIPU Industrial connector
Symbol Micros:
Z SP1311/S2-6
Case : Rys.Z SP1311/S2I
Female connector, circular, 2pin, cable diameter 4-6.5mm screwed, for cable, IP68, 250V, 13A, mate with SP1310; external thread;
Parameters
| Series: | SP13 |
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 13A |
| Operating voltage: | 250V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Soldering |
Manufacturer:: WEIPU CONNECTOR
Manufacturer part number: SP1311/S2I-N(R) RoHS
Case style: Rys.Z SP1311/S2I
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,2168 | 2,7796 | 2,5224 | 2,3588 | 2,2980 |
| Series: | SP13 |
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 13A |
| Operating voltage: | 250V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Soldering |
| Type of connector: | Female |
| IP rating: | IP68 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols