SSH-003T-P0.2-H JST Cable connector
Symbol Micros:
Z SSH-003T-P0.2-H
Case : Rys.SSH-003T-P0.2-H
contact; female; 50V; 1A; material: phosphor bronze; wire range: AWG 28-32
Parameters
| Number of pins: | 0 |
| Connector: | Contact |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 50V |
| Manufacturer: | JST |
| Type of connector: | Female |
Manufacturer:: Japan Science and Technology
Manufacturer part number: SSH-003T-P0.2-H
Case style: Rys.SSH-003T-P0.2-H
External warehouse:
184019 pcs.
| Quantity of pcs. | 23000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0100 |
| Number of pins: | 0 |
| Connector: | Contact |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 50V |
| Manufacturer: | JST |
| Type of connector: | Female |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols