ST1213/S9 WEIPU Industrial connector
Symbol Micros:
Z ST1213/S9
Case : Rys.Z ST1213/S9
Female connector, circular, 9pin screwed, for panel mounting, IP67, 125V, 3A
Parameters
| Series: | ST12 |
| Number of pins: | 9 |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 125V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Connector: | Socket |
| IP rating: | IP67 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-20
Quantity of pcs.: 50
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-20
Quantity of pcs.: 50
| Series: | ST12 |
| Number of pins: | 9 |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 125V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Connector: | Socket |
| IP rating: | IP67 |
| Type of connector: | Female |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols