CONNECTAR USB Connector
Symbol Micros:
Z USBg-Arb
Case : Rys.USBg-Arb
socket; USB type A, angled, white insulator, SMT eqiv: USBS1ARW; USBA-G; DS1095-WNR0
Parameters
| Manufacturer: | CONNECTAR |
| Type: | USB A |
| Mounting: | SMD |
| Connector: | Socket |
| Current: | 1,5A |
| Operating voltage: | 30V |
| Version: | USB 2.0 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-20
Quantity of pcs.: 6000
Item in delivery
Estimated date:
2026-09-01
Quantity of pcs.: 10000
| Manufacturer: | CONNECTAR |
| Type: | USB A |
| Mounting: | SMD |
| Connector: | Socket |
| Current: | 1,5A |
| Operating voltage: | 30V |
| Version: | USB 2.0 |
| Spatial orientation: | Horizontal |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols