DS1096-BN0X-FE CONNFLY USB Connector
Symbol Micros:
Z USBg-Arc2-FE
Case : Rys.USBg-Arc2-FE
socket; USB type A, angled, double, black insulator, PCB shell material: steel
Parameters
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Type: | USB A |
| Mounting: | THT |
| Connector: | 2x Socket |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 30V |
| Version: | USB 2.0 |
| Manufacturer: | CONNFLY |
| Type: | USB A |
| Mounting: | THT |
| Connector: | 2x Socket |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 30V |
| Version: | USB 2.0 |
| Spatial orientation: | Angled |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols