WY28J8BTU1 WEIPU Industrial connctor
Symbol Micros:
Z WY28J8BTU1
Case : Rys.WY28J8BTU1
Male connector, circular, 8pin, cable diameter: 10,5-12,5mm soldering, for cable, IP66, 500V, 60A, 5A; solder termination; bayonet
Parameters
| Series: | WY28 |
| Number of pins: | 8 |
| Current: | 25A |
| Operating voltage: | 500V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Mounting: | Soldering |
| Connector: | Plug |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-20
Quantity of pcs.: 9
| Series: | WY28 |
| Number of pins: | 8 |
| Current: | 25A |
| Operating voltage: | 500V |
| Manufacturer: | WEIPU |
| Mounting: | Soldering |
| Connector: | Plug |
| IP rating: | IP66 |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols