Female plug, 2pin, 173977-2, TE Connectivity
Symbol Micros:
Z173977-2
Case : Rys.173977-2
straight, for cable, 28-26 AWG
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Current: | 2A |
| Operating voltage: | 125V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Mounting: | Cables |
| Connector: | Plug |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 173977-2
Case style: Rys.173977-2
External warehouse:
45014 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0871 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 173977-2
Case style: Rys.173977-2
External warehouse:
36000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1243 |
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Current: | 2A |
| Operating voltage: | 125V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Mounting: | Cables |
| Connector: | Plug |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 2,0mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols