DDR-60G-5 Mean Well Converter
Symbol Micros:
ZA DDR-60G-5
Case : Rys.DDR-60
Converter; 54W; 5VDC; 10.8A; DIN rail dimensions: 52,5x90x54,5mm; weight: 0,216kg
Parameters
| Current: | 10,8A |
| Power: | 54W |
| Efficiency: | 87,5% |
| Dimensions: | 52,5x90x54,5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Operating voltage: | 5V |
| Mounting: | DIN |
| Current: | 10,8A |
| Power: | 54W |
| Efficiency: | 87,5% |
| Dimensions: | 52,5x90x54,5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Operating voltage: | 5V |
| Mounting: | DIN |
| Manufacturer: | Mean Well |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols