ELG-150-36AB-3Y Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA ELG150-36AB-3Y
Contractor Symbol:
Case : Rys.ELG150-xxAB-3Y
Switching Power Supply; 150.1W; 36V; 4.17A; IP65; dimensions: 219x63x35,5mm; weight: 0.95kg
Parameters
Power: 150,1W
Output current [A]: 4,17A
Dimensions: 219x63x35,5mm
Output voltage [V]: 36V
IP rating: IP65
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: ELG-150-36AB-3Y Case style: Rys.ELG150-xxAB-3Y
External warehouse:
8 pcs.
Quantity of pcs. 4+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
5 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Power: 150,1W
Output current [A]: 4,17A
Dimensions: 219x63x35,5mm
Output voltage [V]: 36V