EPP-120S-27 Mean Well
Symbol Micros: ZA EPP120S-27
Contractor Symbol:
Case : Rys.EPP-120S
Open frame switching power supply; 119,9W; 27V; 4.44A; efficiency: 94%; dimensions: 76,2x50,8x28mm; weight: 0.13kg; operating temperature: -30°C÷70°C
Parameters
Output current [A]: 4,44A
Power: 119,9W
Efficiency: 94%
Dimensions: 76,2x50,8x28mm
Output voltage [V]: 27V
Manufacturer: Mean Well
Operating temperature (range): -30°C ~ 70°C
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: EPP-120S-27 Case style: Rys.EPP-120S
External warehouse:
3 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 4,44A
Power: 119,9W
Efficiency: 94%
Dimensions: 76,2x50,8x28mm
Output voltage [V]: 27V
Manufacturer: Mean Well