EPP-120S-48 Mean Well
Symbol Micros: ZA EPP120S-48
Contractor Symbol:
Case : Rys.EPP-120S
Open frame switching power supply; 120W; 48V; 2.5A; efficiency: 93.5%; dimensions: 76,2x50,8x28mm; weight: 0.13kg; operating temperature: -30°C÷70°C
Parameters
Output current [A]: 2,5A
Power: 120W
Efficiency: 93,5%
Dimensions: 76,2x50,8x28mm
Output voltage [V]: 48V
Manufacturer: Mean Well
Operating temperature (range): -30°C ~ 70°C
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: EPP-120S-48 Case style: Rys.EPP-120S
External warehouse:
18 pcs.
Quantity of pcs. 5+ (Please wait for the order confirmation)
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 2,5A
Power: 120W
Efficiency: 93,5%
Dimensions: 76,2x50,8x28mm
Output voltage [V]: 48V
Manufacturer: Mean Well