EPP-200-12 Mean Well
Symbol Micros: ZA EPP200-12
Contractor Symbol:
Case : Rys.EPP-200
Open frame switching power supply; 140.4W; 12V; 16.7A; efficiency: 93%; dimensions: 101,6x50,8x29mm; weight: 0.19kg; operating temperature: -30°C÷70°C
Parameters
Output current [A]: 16,7A
Power: 140,4W
Efficiency: 93%
Dimensions: 101,6x50,8x29mm
Output voltage [V]: 12V
Manufacturer: Mean Well
Operating temperature (range): -30°C ~ 70°C
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: EPP-200-12 Case style: Rys.EPP-200
External warehouse:
149 pcs.
Quantity of pcs. 4+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
103 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 16,7A
Power: 140,4W
Efficiency: 93%
Dimensions: 101,6x50,8x29mm
Output voltage [V]: 12V
Manufacturer: Mean Well