EPP-300-24 Mean Well
Symbol Micros:
ZA EPP300-24
Case : Rys.EPP-300
Open frame switching power supply; 300W; 24V; 12.5A; efficiency: 92.5%; dimensions: 127x76,2x35mm; weight: 0.37kg; operating temperature: -30°C÷70°C
Parameters
| Output current [A]: | 12,5A |
| Power: | 300W |
| Efficiency: | 92,5% |
| Dimensions: | 127x76,2x35mm |
| Output voltage [V]: | 24V |
| Manufacturer: | Mean Well |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 70°C |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: EPP-300-24
Case style: Rys.EPP-300
External warehouse:
559 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 45,8091 |
| Output current [A]: | 12,5A |
| Power: | 300W |
| Efficiency: | 92,5% |
| Dimensions: | 127x76,2x35mm |
| Output voltage [V]: | 24V |
| Manufacturer: | Mean Well |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 70°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols