EPP-500-36 Mean Well
Symbol Micros: ZA EPP500-36
Contractor Symbol:
Case : Rys.EPP-500
Open frame switching power supply; 320.4W; 36V; 8.9A; efficiency: 94%; dimensions: 127x76,2x40mm; weight: 0.46kg; operating temperature: -30°C÷70°C
Parameters
Output current [A]: 8,9A
Power: 320,4W
Efficiency: 94%
Dimensions: 127x76,2x40mm
Output voltage [V]: 36V
Manufacturer: Mean Well
Operating temperature (range): -30°C ~ 70°C
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: EPP-500-36 Case style: Rys.EPP-500
External warehouse:
1 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 8,9A
Power: 320,4W
Efficiency: 94%
Dimensions: 127x76,2x40mm
Output voltage [V]: 36V
Manufacturer: Mean Well