EPS-120-27 Mean Well
Symbol Micros: ZA EPS120-27
Contractor Symbol:
Case : Rys.EPS-120
Open frame switching power supply; 121.5W; 27V; 4.5A; efficiency: 90%; dimensions: 101.6x50.8x29mm; weight: 0.15kg; operating temperature: -30°C÷70°C
Parameters
Output current [A]: 4,5A
Power: 121,5W
Efficiency: 90%
Dimensions: 101.6x50.8x29mm
Output voltage [V]: 27V
Manufacturer: Mean Well
Operating temperature (range): -30°C ~ 70°C
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: EPS-120-27 Case style: Rys.EPS-120
External warehouse:
8 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 4,5A
Power: 121,5W
Efficiency: 90%
Dimensions: 101.6x50.8x29mm
Output voltage [V]: 27V
Manufacturer: Mean Well