HDR-60-12 Mean Well Power supply
Symbol Micros:
ZA HDR-60-12
Case : Rys.HDR-60
Single output industrial; DIN rail; power supply; 54W; 12V; 4,5A; dimensions: 52,5x90x54,5mm, weight: 0.19 kg
Parameters
| Output current [A]: | 4,5A |
| Dimensions: | 52,5x90x54,5mm |
| Power: | 54W |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Manufacturer: | Mean Well |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-60-12 RoHS
Case style: Rys.HDR-60
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 19,0070 | 18,3770 | 17,8006 | 17,4973 | 17,2780 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-60-12
Case style: Rys.HDR-60
External warehouse:
756 pcs.
| Quantity of pcs. | 9+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 17,2780 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-60-12
Case style: Rys.HDR-60
External warehouse:
7206 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 17,2780 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-60-12
Case style: Rys.HDR-60
External warehouse:
4 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 19,2660 |
| Output current [A]: | 4,5A |
| Dimensions: | 52,5x90x54,5mm |
| Power: | 54W |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Manufacturer: | Mean Well |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols