HDR100-48 Mean Well Power supply
Symbol Micros:
ZA HDR100-48
Case : Rys.HDR-100
Single output industrial; DIN rail; power supply; 92,2W; 48V; 1,92A; dimensions: 70x90x54.5 mm; weight: 0.27 kg
Parameters
| Output current [A]: | 1,92A |
| Dimensions: | 70x90x54.5mm |
| Power: | 92,2W |
| Output voltage [V]: | 48V |
| Manufacturer: | Mean Well |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-100-48 RoHS
Case style: Rys.HDR-100
Datasheet
In stock:
2 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 26,4634 | 25,8556 | 25,2712 | 24,9673 | 24,7335 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-100-48
Case style: Rys.HDR-100
External warehouse:
729 pcs.
| Quantity of pcs. | 6+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 24,7335 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: HDR-100-48
Case style: Rys.HDR-100
External warehouse:
747 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 24,7335 |
| Output current [A]: | 1,92A |
| Dimensions: | 70x90x54.5mm |
| Power: | 92,2W |
| Output voltage [V]: | 48V |
| Manufacturer: | Mean Well |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols