HDR150-12 Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HDR150-12
Contractor Symbol:
Case : Rys.HDR-150
Single output industrial; DIN rail; power supply; 135,6W; 12V; 11,3A; dimensions: 105x90x54,5mm; weight: 0.310kg
Parameters
Output current [A]: 11,3A
Dimensions: 105x90x54,5mm
Power: 135,6W
Output voltage [V]: 12V
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HDR-150-12 RoHS Case style: Rys.HDR-150 Datasheet
In stock:
2 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 5+ 10+ 20+
Add to comparison tool
Packaging:
1
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HDR-150-12 Case style: Rys.HDR-150
External warehouse:
675 pcs.
Quantity of pcs. 5+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
691 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 11,3A
Dimensions: 105x90x54,5mm
Power: 135,6W
Output voltage [V]: 12V