HLG-120H-15A Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HLG-120H-15A
Contractor Symbol:
Case : Rys.HLG-120H-xxA
Switching Power Supply; 120W; 15V; 8A; IP65; 92%; dimension: 220x68x38.8mm; weight; 1.12kg
Parameters
Power: 120W
Output current [A]: 8A
Dimensions: 220x68x38.8mm
Output voltage [V]: 15V
IP rating: IP65
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HLG-120H-15A Case style: Rys.HLG-120H-xxA
External warehouse:
11 pcs.
Quantity of pcs. 3+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Power: 120W
Output current [A]: 8A
Dimensions: 220x68x38.8mm
Output voltage [V]: 15V