HLG-240H-12 Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HLG-240H-12
Contractor Symbol:
Case : Rys.HLG-240H-xx
Switching Power Supply; 192W; 12V; 16A; IP67; 90%; dimensions: 244.2x68x38.8mm; weight: 1.3kg
Parameters
Power: 192W
Output current [A]: 4,4A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 12V
IP rating: IP67
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HLG-240H-12 Case style: Rys.HLG-240H-xx
External warehouse:
64 pcs.
Quantity of pcs. 3+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
39 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Power: 192W
Output current [A]: 4,4A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 12V