HLG-240H-36A Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HLG-240H-36A
Contractor Symbol:
Case : Rys.HLG-240H-xxA
Switching Power Supply; 241.2W; 36V; 6.7A; IP65; 92.5%; dimensions: 244.2x68x38.8mm; weight: 1.3kg
Parameters
Power: 241,2W
Output current [A]: 6,7A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 36V
IP rating: IP65
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HLG-240H-36A Case style: Rys.HLG-240H-xxA
External warehouse:
274 pcs.
Quantity of pcs. 3+ (Please wait for the order confirmation)
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
406 pcs.
must exceed 40 Euro.
Power: 241,2W
Output current [A]: 6,7A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 36V