HLG-240H-42A Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HLG-240H-42A
Contractor Symbol:
Case : Rys.HLG-240H-xxA
Switching Power Supply; 240.24W; 42V; 5.72A; IP65; 92.5%; dimensions: 244.2x68x38.8mm; weight: 1.3kg
Parameters
Power: 240,24W
Output current [A]: 5,72A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 42V
IP rating: IP65
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HLG-240H-42A Case style: Rys.HLG-240H-xxA
External warehouse:
99 pcs.
Quantity of pcs. 3+ (Please wait for the order confirmation)
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
75 pcs.
must exceed 40 Euro.
Power: 240,24W
Output current [A]: 5,72A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 42V