HLG-240H-48AB Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HLG-240H-48AB
Contractor Symbol:
Case : Rys.HLG-240H-xxA
Switching Power Supply; 240W; 48V; 5A; IP65; 93%; dimensions: 244.2x68x38.8mm; weight: 1.3kg
Parameters
Power: 240W
Output current [A]: 5A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 48V
IP rating: IP65
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HLG-240H-48AB Case style: Rys.HLG-240H-xxA
External warehouse:
37 pcs.
Quantity of pcs. 2+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
42 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Power: 240W
Output current [A]: 5A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 48V