HLG-240H-54A Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA HLG-240H-54A
Contractor Symbol:
Case : Rys.HLG-240H-xxA
Switching Power Supply; 240.3W; 54V; 4.45A; IP65; 93.5%; dimensions: 244.2x68x38.8mm; weight: 1.3kg
Parameters
Power: 240,3W
Output current [A]: 4,45A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 54V
IP rating: IP65
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: HLG-240H-54A Case style: Rys.HLG-240H-xxA
External warehouse:
16 pcs.
Quantity of pcs. 2+ (Please wait for the order confirmation)
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
17 pcs.
must exceed 40 Euro.
Power: 240,3W
Output current [A]: 4,45A
Dimensions: 244.2x68x38.8mm
Output voltage [V]: 54V