IRM-15-15 Mean Well Power supply
Symbol Micros:
ZA IRM-15-15
Case : Rys.IRM-15
AC-DC module-type; power supply; 15W; 15V; 1A; PCB; dimensions: 52.4x27.2x24mm; weight: 0.050 kg
Parameters
| Current: | 1A |
| Power: | 15W |
| Efficiency: | 82% |
| Dimensions: | 52.4x27.2x24mm |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 70°C |
| Operating voltage: | 15V |
| Mounting: | PCB |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: IRM-15-15 RoHS
Case style: Rys.IRM-15
Datasheet
In stock:
6 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 20+ | 50+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 7,8890 | 7,3866 | 7,0729 | 6,9621 | 6,8607 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: IRM-15-15
Case style: Rys.IRM-15
External warehouse:
190 pcs.
| Quantity of pcs. | 14+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 7,3946 |
| Current: | 1A |
| Power: | 15W |
| Efficiency: | 82% |
| Dimensions: | 52.4x27.2x24mm |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 70°C |
| Operating voltage: | 15V |
| Mounting: | PCB |
| Manufacturer: | Mean Well |
| Power supply type: | Impulse |
| Type of power supplier: | Modular |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols