IRM-30-48 Mean Well Power supply
Symbol Micros:
ZA IRM-30-48
Case : Rys.IRM-30
AC-DC module-type; power supply; 30.2W; 48V 0,63A; PCB; dimensions: 69.5x39x24mm; weight: 0.094 kg
Parameters
| Current: | 0,630A |
| Power: | 30,2W |
| Efficiency: | 90% |
| Dimensions: | 69.5x39x24mm |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 70°C |
| Operating voltage: | 48V |
| Mounting: | PCB |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: IRM-30-48 RoHS
Case style: Rys.IRM-30
Datasheet
In stock:
1 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 6+ | 12+ | 30+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 10,3631 | 9,8012 | 9,5698 | 9,4045 | 9,2534 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: IRM-30-48
Case style: Rys.IRM-30
External warehouse:
127 pcs.
| Quantity of pcs. | 12+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 9,6715 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: IRM-30-48
Case style: Rys.IRM-30
External warehouse:
35 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 9,2534 |
| Current: | 0,630A |
| Power: | 30,2W |
| Efficiency: | 90% |
| Dimensions: | 69.5x39x24mm |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 70°C |
| Operating voltage: | 48V |
| Mounting: | PCB |
| Manufacturer: | Mean Well |
| Power supply type: | Impulse |
| Type of power supplier: | Modular |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols