LRS-50-12 Powertronic Power supply
Symbol Micros:
ZA LRS-50-12
Case : Rys.LRS-50-12
Switching power supply; miniature; 50,4W; 12V; 4.2A; dimensions: 99x82x30mm; weight: 0.24 kg
Parameters
| Power: | 50,4W |
| Output current [A]: | 4,2A |
| Dimensions: | 99 x 82 x 30mm |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Manufacturer: | Powertronic |
Manufacturer:: POWERTRONIC
Manufacturer part number: LRS-50-12 RoHS
Case style: Rys.LRS-50-12
Datasheet
In stock:
39 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 42+ | 84+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 6,9630 | 6,5343 | 6,2681 | 6,1009 | 6,0538 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: LRS-50-12
Case style: Rys.LRS-50-12
External warehouse:
35 pcs.
| Quantity of pcs. | 9+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 11,2615 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: LRS-50-12
Case style: Rys.LRS-50-12
External warehouse:
795 pcs.
| Quantity of pcs. | 15+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 8,1412 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: LRS-50-12
Case style: Rys.LRS-50-12
External warehouse:
1912 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 8,5661 |
| Power: | 50,4W |
| Output current [A]: | 4,2A |
| Dimensions: | 99 x 82 x 30mm |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Manufacturer: | Powertronic |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols