RSP-1600-36 Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA RSP1600-36
Contractor Symbol:
Case : Rys.RSP1600
Single output; switching power supply; 1602W; 36V; 44.5A; dimensions: 300x85x41 mm; weight; 2.1 kg
Parameters
Power: 1602W
Output current [A]: 44,5A
Dimensions: 300x85x41mm
IP rating: 92%
Output voltage [V]: 36V
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: RSP-1600-36 Case style: Rys.RSP1600
External warehouse:
11 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
9 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
1
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Power: 1602W
Output current [A]: 44,5A
Dimensions: 300x85x41mm
IP rating: 92%
Output voltage [V]: 36V