SDR-960-24 Mean Well Power supply
Symbol Micros:
ZA SDR-960-24
Case : Rys.SDR-960
Single output industrial; DIN rail; power supply; 960W; 24V; 40A; dimensions: 110x125.2x150mm; weight: 2.47 kg
Parameters
| Output current [A]: | 40A |
| Dimensions: | 110x125.2x150mm |
| Power: | 960W |
| Output voltage [V]: | 24V |
| Manufacturer: | Mean Well |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SDR-960-24
Case style: Rys.SDR-960
External warehouse:
564 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 192,4423 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SDR-960-24
Case style: Rys.SDR-960
External warehouse:
545 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 189,7015 |
| Output current [A]: | 40A |
| Dimensions: | 110x125.2x150mm |
| Power: | 960W |
| Output voltage [V]: | 24V |
| Manufacturer: | Mean Well |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols