WDR-240-48 Mean Well Power supply
Symbol Micros: ZA WDR240-48
Contractor Symbol:
Case : Rys.WDR-240
Single output industrial; DIN rail; power supply; 240W; 48V; 5A; dimensions: 63x125.2x113.5mm; weight: 1.06kg
Parameters
Output current [A]: 5A
Dimensions: 63x125.2x113.5mm
Power: 240W
Output voltage [V]: 48V
Manufacturer: Mean Well
Manufacturer:: MEAN WELL Manufacturer part number: WDR-240-48 Case style: Rys.WDR-240
External warehouse:
79 pcs.
Quantity of pcs. 2+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
11 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Output current [A]: 5A
Dimensions: 63x125.2x113.5mm
Power: 240W
Output voltage [V]: 48V