2,5 MSF 03 Lumberg
Symbol Micros:
ZMSF03
Case : Rys.MSF03
Pin header, with locking latch, solder contacts single row, p.2.5 mm; 5A; 160VAC temperature range -40 °C/+120 °C, mating with connectors 2,5 MBX, 3114/3111
Parameters
| Number of pins: | 3 |
| Manufacturer: | LUMBERG |
| Connector: | Socket |
| Current: | 5A |
| Operating voltage: | 160V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,5mm |
Manufacturer:: Lumberg
Manufacturer part number: 2.5 MSF 03 RoHS
Case style: Rys.MSF05
Datasheet
In stock:
128 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 20+ | 50+ | 128+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2574 | 0,1589 | 0,1294 | 0,1065 | 0,0940 |
Manufacturer:: Lumberg
Manufacturer part number: 2,5 MSF 03
Case style: Rys.MSF03
External warehouse:
11528 pcs.
| Quantity of pcs. | 750+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1679 |
| Number of pins: | 3 |
| Manufacturer: | LUMBERG |
| Connector: | Socket |
| Current: | 5A |
| Operating voltage: | 160V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols