2,5 MSF 08 Lumberg
Symbol Micros:
ZMSF08
Case : Rys.MSF08
Pin header, with locking latch, solder contacts single row, p.2.5 mm; 5A; 160VAC temperature range -40 °C/+120 °C, mating with connectors 2,5 MBX, 3114/3111
Parameters
| Number of pins: | 8 |
| Manufacturer: | LUMBERG |
| Connector: | Socket |
| Current: | 5A |
| Operating voltage: | 160V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,5mm |
Manufacturer:: Lumberg
Manufacturer part number: 2,5 MSF 08
Case style: Rys.MSF08
External warehouse:
4196 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1504 |
| Number of pins: | 8 |
| Manufacturer: | LUMBERG |
| Connector: | Socket |
| Current: | 5A |
| Operating voltage: | 160V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols