SCW08B-05 Mean Well
Symbol Micros:
ZT PSCW08B-05
Case : Rys.SCW08
DC-DC Converte; Isolated; Regulated; Single Output; 8W; 1,6A; 5V; 1kV; 18V~36V; -40°C~71°C; EFF 78%; similar to: DD10-18S05E3C2; TP08DA24S05; SCW08B-05;
Parameters
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Output current [A]: | 1600mA |
| Efficiency: | 78% |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Insulation breakdown voltage: | 1000V |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SCW08B-05 RoHS
Case style: Rys.SCW08
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 20+ | 40+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 15,0619 | 14,3984 | 13,9686 | 13,8081 | 13,6924 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SCW08B-05
Case style: Rys.SCW08
External warehouse:
279 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 13,6924 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SCW08B-05
Case style: Rys.SCW08
External warehouse:
264 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 13,6924 |
| Input voltage range: | 18V ~ 36V |
| Output current [A]: | 1600mA |
| Efficiency: | 78% |
| Power: | 8W |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Insulation breakdown voltage: | 1000V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols