SPU03M-12 Mean Well
Symbol Micros:
ZT SPU03M-12
Case : Rys.SPU03M
DC-DC Converte; Isolated; Unregulated; Single Output; 3W; 250mA; 12V; 3kV; 10,8V~13,2V; -40°C~90°C; EFF 86%; (DAE3-1213 pin 1,2,4,6, Mean Well pin 1,2,5,7); DAE3-1213; SPU03M-12;
Parameters
| Input voltage range: | 10,8V ~ 13,2V |
| Output current [A]: | 0,25A |
| Efficiency: | 86% |
| Input voltage: | 12V |
| Power: | 3,0W |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Insulation breakdown voltage: | 3000V |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SPU03M-12
Case style: Rys.SPU03M
External warehouse:
155 pcs.
| Quantity of pcs. | 22+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 5,3130 |
Manufacturer:: MEAN WELL
Manufacturer part number: SPU03M-12
Case style: Rys.SPU03M
External warehouse:
160 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 4,9327 |
| Input voltage range: | 10,8V ~ 13,2V |
| Output current [A]: | 0,25A |
| Efficiency: | 86% |
| Input voltage: | 12V |
| Power: | 3,0W |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Insulation breakdown voltage: | 3000V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols