0ZCG0010FF2C Bel Fuse
Symbol Micros:
BpS12-100-60 B
Case : Rys.BpS1812 B
Resettable fuse; SMD1812; current: 0.10A; voltage: 60V; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: 1812L010; BpS12-100-60
Parameters
| Rated current: | 0,10A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Bel Fuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: BEL FUSE
Manufacturer part number: 0ZCG0010FF2C
Case style: Rys.BpS1812 B
External warehouse:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Rated current: | 0,10A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | 1812 |
| Terminal pitch: | 0 |