0ZCG0050AF2C Bel Fuse
Symbol Micros:
BpS12-500-30 B
Case : Rys.BpS1812 B
Resettable fuse; SMD1812; current: 0.50A; voltage: 30V; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: 1812L050/30PR; MF-MSMF050/30X-2; 0ZCG0050AF2C
Parameters
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Bel Fuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: BEL FUSE
Manufacturer part number: 0ZCG0050AF2C
Case style: Rys.BpS1812 B
External warehouse:
116000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | 1812 |
| Terminal pitch: | 0 |