1812L050/30PR Littelfuse Fuse
Symbol Micros: BpS12-500-30 LIT
Contractor Symbol:
Case : Rys.BpS1812 LIT
Resettable fuse; SMD1812; current: 0.50A; voltage: 30V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: MF-MSMF050/30X-2; BpS12-500-30 B; 0ZCG0050AF2C
Parameters
Rated current: 0,50A
Operating voltage: 30V
Case: 1812
Manufacturer: Littelfuse
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
In stock:
0 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
1000
In stock:
18 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 500+
Add to comparison tool
Packaging:
500
Manufacturer:: LITTELFUSE Manufacturer part number: 1812L050/30PR Case style: Rys.BpS1812 LIT
External warehouse:
140000 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
2000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Rated current: 0,50A
Operating voltage: 30V
Case: 1812
Manufacturer: Littelfuse
Terminal pitch: 0