2920L050DR Littelfuse Fuse
Symbol Micros: BpS20-500-60 LIT
Contractor Symbol:
Case : Rys.BpS2920 LIT
Resettable fuse; SMD2920; current: 0.50A; voltage: 60V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: FSMD050-2920; 0ZCF0050FF2C; MF-SM050-2; SMD050F-2; BpS20-500-60
Parameters
Rated current: 0,50A
Operating voltage: 60V
Case: 2920
Manufacturer: Littelfuse
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
Manufacturer:: LITTELFUSE Manufacturer part number: 2920L050DR Case style: Rys.BpS2920 LIT
External warehouse:
40331 pcs.
Quantity of pcs. 1500+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1500
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Rated current: 0,50A
Operating voltage: 60V
Case: 2920
Manufacturer: Littelfuse
Terminal pitch: 0