MF-SM050-2 Bourns Fuse
Symbol Micros: BpS20-500-60 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.MF-SM
Resettable fuse; SMD2920; current: 0.50A; voltage: 60V; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: FSMD050-2920; 0ZCF0050FF2C; 2920L050DR; SMD050F-2; BpS20-500-60
Parameters
Rated current: 0,50A
Operating voltage: 60V
Case: 2920
Manufacturer: Bourns
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: MF-SM050-2 RoHS Case style: Rys.MF-SM Datasheet
In stock:
900 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: MF-SM050-2 Case style: Rys.MF-SM
External warehouse:
180000 pcs.
Quantity of pcs. 4000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
4000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
44000 pcs.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Rated current: 0,50A
Operating voltage: 60V
Case: 2920
Manufacturer: Bourns
Terminal pitch: 0