BC856C SOT-23 MOT
Symbol Micros:
TBC856c MOT
Case : SOT23
Transistor PNP; 800; 200mW; 45V; 100mA; 100MHz; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | MOT |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 65V |
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | MOT |
| Current gain factor: | 600 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 65V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols