Resettable fuse; 0.30A
Symbol Micros:
Bp300-060
Case : Rys.BP60-030
Resettable fuse; THT; current: 0.30A; voltage: 60V; r=5.1mm; endurance: 100cycles; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: MF-R030; RXEF030; FRX030-60F; 60R030
Parameters
| Rated current: | 0,30A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: SLC
Manufacturer part number:
Case style: Rys.BP60-030
In stock:
12509 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2294 | 0,1148 | 0,0683 | 0,0535 | 0,0510 |
| Rated current: | 0,30A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | N/A |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols