1812L050/30PR Littelfuse Fuse
Symbol Micros:
BpS12-500-30 LIT
Case : Rys.BpS1812 LIT
Resettable fuse; SMD1812; current: 0.50A; voltage: 30V; operating temperature: -40÷85°C equivalents: MF-MSMF050/30X-2; BpS12-500-30 B; 0ZCG0050AF2C
Parameters
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1812L050/30PR RoHS
Case style: Rys.BpS1812 LIT
Datasheet
In stock:
510 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5012 | 0,3031 | 0,2331 | 0,2105 | 0,2003 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1812L050/30PR RoHS
Case style: Rys.BpS1812 LIT
Datasheet
In stock:
18 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5012 | 0,3007 | 0,2303 | 0,2075 | 0,2003 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1812L050/30PR
Case style: Rys.BpS1812 LIT
External warehouse:
100000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2272 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1812L050/30PR
Case style: Rys.BpS1812 LIT
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2230 |
| Rated current: | 0,50A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | 1812 |
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Terminal pitch: | 0 |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols