BT136-600E WEIDA
Symbol Micros: TR004bt136-600e WEI
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=4A; Vdrm=600V; Igt=10mA; Equivalent: BT136-600E,127;
Parameters
Case: TO220
Manufacturer: Weida
Current: 4A
Gate current: 10mA
Operating voltage: 600V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: WEIDA Manufacturer part number: BT136-600E RoHS Case style: TO220 Datasheet
In stock:
200 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/200
Manufacturer: Weida
Current: 4A
Gate current: 10mA
Operating voltage: 600V