BT137-600E DONGHAI
Symbol Micros: TR008bt137-600e DH
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=8A; Vdrm=600V; Igt=10mA; Equivalent: BT137-600E,127;
Parameters
Case: TO220
Manufacturer: Donghai
Current: 8A
Gate current: 10mA
Operating voltage: 600V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: WXDH Manufacturer part number: BT137-600E RoHS Case style: TO220 Datasheet
In stock:
200 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/200
Manufacturer: Donghai
Current: 8A
Gate current: 10mA
Operating voltage: 600V