BT148-600R
Symbol Micros:
TY004bt148-600r
Case : SOT82
It=4A; Vdrm=600V; Igt=200uA
Parameters
| Case: | SOT82 |
| Gate current: | 200mA |
| Current: | 4A |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | SCR thyristor |
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT148-600R,127 RoHS
Case style: SOT82
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
Manufacturer:: WEEN
Manufacturer part number: BT148-600R,127
Case style: SOT82
External warehouse:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
External warehouse:
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
Item in delivery
Estimated date:
Quantity of pcs.: 500
| Gate current: | 200mA |
| Current: | 4A |
| Operating voltage: | 600V |